Národní plán doučování

logo edu doucovani
  • Co je to Národní plán doučování?

MŠMT připravilo Národní plán doučování, který pomůže zmírnit negativní dopady výluky prezenční výuky v důsledku pandemie COVID-19. Je primárně určen pro žáky ohrožené školním neúspěchem a v extrémním případě vypadnutím ze vzdělávání. U těchto žáků došlo k vážnému zhoršení výsledků vzdělávání.

• Týká se doučování i naší školy?

Plán podporuje všechny základní školy v České republice v realizaci individuálního i skupinového doučování žáků. Podpora doučování probíhá v první fázi od 1. 9. do 31. 12. 2021.

• Kdo bude moje dítě doučovat?

Doučování povedou učitelé, asistenti pedagoga, vychovatelé, případně studenti.

• Je doučování povinné?

Doučování není součástí povinné školní docházky a záleží především na domluvě rodiny se školou. Doučování je velká příležitost, kterou by bylo škoda nevyužít, nikoli "strašák". Je normální, že každý neumí hned všechno dokonale a není zapálený pro všechny předměty ve škole. Každý si může dovolit něčemu nerozumět, něco hned nepochopit a nevědět. Od toho jsou zde lidé, kteří pomáhají.

• Jak bude doučování probíhat?

V současnosti připravujeme organizaci a personální zajištění doučování. Konkrétní informace o jeho organizaci v dané třídě poskytnou během září třídní učitelé.

Mgr. Ivan Jugl

Vytvořeno 1.9.2021 1:55:55 | přečteno 80x | Ing. David Sedláček