S němčinou až do Prahy

postup z krajského kola

Adéla Sedláčková, žákyně naší základní školy a budoucí studentka místního gymnázia, má za sebou účast v ústředním kole v předmětové soutěži Olympiáda v německém jazyce.

Ta se konala dne 12. 5. 2022 on-line a Adéla velmi úspěšně reprezentovala náš kraj. V soutěžním klání měla 13 soupeřů. Výběr témat byl pestrý, volba byla ponechána na samotném soutěžícím. Adéla si zvolila téma Meine Traumferien/ Europareise – vysněné prázdniny napříč Evropou. Téma plýtvání potravinami a popis města nechala ostatním. Zpracování zvoleného tématu bylo pouze na ní.

2022 nemcina kk, obrázek se otevře v novém okně

Prezentovat ho mohla jako komiks nebo power pointovou prezentaci anebo mohla vytvořit nějaký kreativní obraz, výrobek. Adéla se toho nebála a vytvořila cestovní kufr, uvnitř kterého se nachází mapa evropských zemí, jejich hlavních měst a piktogram s největší zajímavostí. Místa označila špendlíky a ty různě propojila červenou nití, takže dno kufru vypadá jako mapa zkušených kriminalistů při hledání nebezpečných pachatelů trestné činnosti.

Komise hodnotila originalitu, kreativitu a mluvní projev. Adéla totiž celý svůj výrobek musela sama popsat a vysvětlit svůj záměr, samozřejmě auf Deutsch (německy). Za její kreativitu, originalitu a statečnost jí naše škola velmi děkuje, neboť do Prahy se probojuje jen málokdo!

Mgr. Lada Marksová


Vytvořeno 17.5.2022 13:37:25 | přečteno 293x | Ing. David Sedláček