McDonald´s Cup

Fotbalový turnaj pro děti 1. stupně základních škol.

Každý rok se pořádá pro děti 1. stupně základních škol fotbalový turnaj McDonald´s Cup.

Na letošní ročník jsme si ale museli všichni 2 roky počkat, koronavirus bohužel sportovcům nepřál. O to víc se mladí fotbalisté těšili na okrskové kolo turnaje, které z důvodu nepříznivých klimatických podmínek bylo přesunuto na úterý 12. dubna 2022.

Na umělém trávníku v Trutnově se ukázaly i děti ZŠ Schulzovy sady. A ukázaly se v tom nejlepším možném světle. Naše mužstvo podávalo skvělé výkony, soupeři nám nic nedarovali, ale podařilo se nám získat skvělé druhé místo (první jsme nebyli pouze z důvodu horšího skóre), a vybojovali jsme tak postup do okresního kola. To se konalo ve středu 4. května 2022 na přírodním trávníku v Horním Starém Městě. Zde už se odehrály opravdu těžké a vyrovnané zápasy, v některých nám přálo štěstí (postup ze semifinále v penaltovém rozstřelu), ale zaslouženě jsme postoupili do finále, kde jsme bohužel podlehli lepšímu soupeři, který si tak vybojoval postup do kola krajského.

Myslím, že sportovní výsledky v letošním roce nejsou tak důležité jako skutečnost, že po vynucené pauze mohly děti opět sportovat. A bylo vidět, že hrály s chutí a zápalem. Byly k vidění krásné akce, góly, zákroky, ale i gesta fair play na všech stranách. Potěšil mne i zájem rodičů, ale i prarodičů, kteří neváhali zařídit vše potřebné v zaměstnání a své děti podpořili fanděním přímo v místě turnaje.

Poděkování patří i organizátorům turnaje a nezbývá než se těšit na další ročníky.

Mgr. Marian Bugar


Mc Donalds Cup

Mc'Donalds Cup

Mc'Donalds Cup

 
Mc'Donalds Cup

Mc'Donalds Cup

 
Mc'Donalds Cup

Mc'Donalds Cup

 
Mc'Donalds Cup

Mc'Donalds Cup

 
Mc'Donalds Cup

Mc'Donalds Cup

 
 
Vytvořeno 12.5.2022 11:34:22 | přečteno 380x | Ing. David Sedláček