72. ročník matematické olympiády

Okresního kolo v Trutnově.

Dne 12. 4. se nejúspěšnější řešitelé školního kola matematické olympiády zúčastnili okresního kola v Trutnově na místním gymnáziu. Mezi pozvanými reprezentanty bylo 13 žáků z 6., 7. a 8. ročníků. Konečně jsme se po období omezení kvůli covidu mohli těšit, co naše šikovné hlavy dokáží.

Atmosféra byla už od začátku velmi napínavá, protože pro většinu žáků to byla naprostá premiéra. Ti ve svých kategoriích řešili v průběhu 120 minut 3 nelehké matematické úlohy. Mezi úspěšné řešitele se zařadilo hned několik žáků. Martin Palan, Tomáš Erban – 8. ročník, Pavlína Hamerská, Michaela Mocová, Kateřina Ponikelská – 7. ročník a Tobiáš Hynek – 6. ročník. Naprosto dokonalou práci s plným počtem bodů odvedli Radim Růžička a Tomáš Ševčík z 8.E a podělili se tak o první místo mezi žáky 8. ročníků a víceletých gymnázií.

Celá naše výprava si zaslouží velkou gratulaci, jelikož se nikdo z třinácti statečných rozhodně nemusí za svůj výkon stydět. A co nám přinese 73. ročník? Budeme se těšit!

Mgr. Daniela Kočnarová


Vytvořeno 27.4.2023 0:02:57 | přečteno 192x | Ing. David Sedláček