Ze školky do školy - díl 2. Hrubá motorika

Fyzická a pohybová vyspělost je jednou z oblastí, které jsou pro vstup do školy hodně důležité.

Je třeba, aby dítě umělo vědomě ovládat své tělo, pohybovalo se koordinovaně a bylo přiměřeně obratné. Posouzení fyzické vyspělosti má na starosti praktický lékař, který jej provede na běžné pětileté prohlídce.

Jak tuto oblast doma podpořit běžnými aktivitami?

1. Hrajte míčové hry - házejte a chytejte míč, trefujte se do koše. Dokud je venku sníh, hrajte koulovanou nebo střílejte do stromů.
  2. Zkuste skákat panáka (rovnováha na jedné noze) nebo přes švihadlo.
  3. Běhejte, hrajte na honěnou nebo na ovečky a vlky.
  4. Zahrajte si na baletky, tím trénujete chůzi po špičkách.
  5. Nabádejte dítě, aby u chůze do schodů střídalo nohy.
  6. Udělejte si doma nebo na zahradě opičí dráhu - přelézání, podlézání, přeskakování, obíhání. Je to legrace!

Pro inspiraci se podívejte na video, které pro Vás s maminkou připravila naše žačka Evelínka Tauchmanová.

Už se těšíme, až budeme tuto oblast s dětmi trénovat i u nás ve škole, třeba na bruslení nebo v hodinách tělocviku. Máme tři veliké tělocvičny, venkovní sportoviště, spoustu nářadí na cvičení, nespočet míčů a dalších věcí, se kterými se dá hrát spousta her.

Tématem příštího dílu bude samostatnost.

Vytvořeno 14.1.2022 9:02:00 | přečteno 217x | Ing. David Sedláček