Ze školky do školy - díl 1. Máte doma předškoláky?

Máte doma předškoláky?

Chcete jim pomoci, aby zvládli vstup do školy bez potíží?

Nejste si jistí, co všechno by měli zvládat?

Pak jste tu správně!

Připravili jsme pro vás seriál Ze školky do školy s jednoduchými tipy, jak v rámci každodenních činností potrénovat důležité dovednosti, které by měly děti při nástupu do školy umět. Pomáhat nám budou videa od Monkeyho předškoláka. To úvodní si můžete pustit klidně už teď.


První tip od nás – hodně si o škole povídejte! Mluvte o tom, co je bude čekat a na co se mohou těšit. Povídejte si o rozdílech mezi školkou a školou. Vysvětlete jim, že budou mít trochu náročnější den, někdy budou dělat i věci, které je třeba nebudou bavit. Pomoci Vám můžou i dětské knížky – třeba "Co se děje ve škole" od Štěpánky Sekaninové nebo "A–Ž půjdeš do školy" od Michaely Fišarové (můžete si vybrat verzi pro kluky nebo pro holky). Vyprávějte jim třeba i vaše vlastní zážitky ze školy. Moc je ale nestrašte, ať si už dopředu nevybudují ke škole špatný vztah.

Pusťte si naši novou virtuální prohlídku školy. Z exteriérů doporučujeme především Zahradu ŠD v parku a Hřiště ŠD, z interiérů Třídy 1. stupně, Školní družinu a Tělocvičnu. A nezapomeňte zavítat také do Školní jídelny.

A na závěr? Zkuste si místo opičky Monkeyho namalovat třeba jednoduchou sovu – tu my totiž máme ve znaku školy! Podepsané sovičky nám můžete v obálce hodit do školní schránky. Rádi je u nás vystavíme a až děti přijdou v první školní den do školy, tak je jejich sovička uvítá.

V dalším díle se podíváme, jak děti podpořit voblasti pohybu a hrubé motoriky.

Eliška Tauchmanová, školní speciální pedagog
&
Monika Voleská, školní psycholog

Základní školy Schulzovy sady
Dvůr Králové nad Labem
Vytvořeno 6.1.2022 23:19:46 | přečteno 271x | Ing. David Sedláček