Záložka do knihy spojuje školy

Můj literární příběh čeká na tvé přečtení...

V tomto školním roce jsme se zapojili do projektu Záložka do knihy spojuje školy, který pořádá Národní institut vzdělávání a mládeže v Bratislavě ve spolupráci s Knihovnou Jiřího Mahena v Brně. Tématem letošního ročníku byl Můj literární příběh čeká na tvé přečtení.

Žáci z druhých až pátých tříd vyráběli záložky inspirované knihami, které mají rozečtené nebo oblíbené. Ty potom spolu s informačními materiály o městě a dětskou knihou v českém jazyce poslali na Slovensko do vybrané partnerské školy v Dolní Súči. Výměnou pak obdrželi záložky od dětí z tamní Základní školy Rudolfa Hečka.

2223 zalozka1, obrázek se otevře v novém okně

Zajímavé bylo nejen samotné tvoření záložek, ale i seznámení s partnerskou školou prostřednictvím webových stránek, sledování zásilky, hledání trasy na mapě či počítání poštovného.

2223 zalozka2, obrázek se otevře v novém okně

Celkově se nám podařilo vytvořit 128 partnerských dvojic, které se vzájemně obohatily o nové zážitky a ukázaly si, že knihy mají v jejich životě své místo a stojí za přečtení. Někteří to díky novým záložkám zkouší i ve slovenštině.

Mgr. Diana Kotová


Vytvořeno 14.12.2022 1:03:38 | přečteno 37x | Ing. David Sedláček