Veletrh vědy 2023

9. června jsme s 42 žáky vybranými ze 7. až 9. ročníku vyrazili do pražských Letňan na Veletrh vědy.

Veletrh vědy od roku 2015 pořádá Akademie věd s cílem popularizovat různé oblasti vědy zejména mezi žáky škol a mladými lidmi. My jsme vyrazili na veletrh proto, abychom ve svých žácích probudili zájem o vědu a techniku a motivovali je k dalšímu vzdělávání.

IMG20230609102527.jpg, obrázek se otevře v novém okně

IMG20230609102550.jpg, obrázek se otevře v novém okně

V letošním roce si mohli prohlédnout stánky všech ústavů Akademie věd a dalších vystavovatelů z vysokých škol i firem. Odborníci u jednotlivých stánků trpělivě předváděli a vysvětlovali nejnovější vědecké poznatky a technická řešení. Nejvíce zaujaly ty expozice, kde si návštěvníci mohli sami něco osahat a vyzkoušet. Vrcholným zážitkem byla vědecká show plná pokusů s různobarevnými plameny, kouřem a zvukovými efekty. Nikdo nakonec nelitoval toho, že se na exkurzi přihlásil. Proto jsme se rozhodli, že příští rok se Veletrhu vědy opět zúčastníme.

Mgr. Petr Pavelka a Mgr. Jakub Novák


Vytvořeno 27.6.2023 10:50:14 | přečteno 291x | Ing. David Sedláček