Vaříme z biopotravin

bio potraviny

Abychom zajistili našim strávníkům co nejpestřejší a nejzdravější nabídku v souladu s moderními stravovacími trendy, rozhodli jsme od listopadu zařazovat do jídelníčku jídla, k jejichž přípravě budeme používat biopotraviny.

Kontrolované potraviny z ekologického zemědělství jsou označeny značkou BIO (která je zároveň nositelkou státního označení „Česká kvalita“). Je pro spotřebitele zárukou, že při jejich produkci nebylo použito umělých hnojiv, pesticidů, geneticky modifikovaných organismů ani jiných stimulátorů, hormonálních látek či jiných chemických látek uměle vylepšující barvu, vůni či chuť potravin.

V listopadovém jídelníčku bude den označený upozorněním, že hlavní složky jídla budou připraveny z těchto surovin. Ze široké nabídky dodavatelů budeme používat BIO těstoviny, mouky, obiloviny, luštěniny. Nabídneme kvalitní hovězí maso z chovu skotu plemene Aberdeen Argus, chovaných v Podkrkonoší, které nabízí firma z Trutnova.

Do jídelníčku budeme v ještě větší míře zařazovat potraviny od místních dodavatelů. Např. mléko z farmářské mini mlékárny z Trutnova, která produkuje vysoce kvalitní kravské mléko od českého plemene Čestr.

Z. Nyčová, vedoucí ŠJ a J. Kuhn, hlavní kuchař


Vytvořeno 26.10.2021 2:05:05 | přečteno 357x | Ing. David Sedláček