Valentýn po anglicku

valentyn en

Výuka cizích jazyků jen jako memorování slovíček a drilování nudné gramatiky? Ne.

Mnoho lidí si stále představuje výuku cizích jazyků jen jako memorování slovíček a drilování nudné gramatiky. Žáci naší školy vědí, že to jde i jinak. Začátkem února si žáci 8. a 9. ročníku vyzkoušeli využití angličtiny v praxi. Výuka probíhala v počítačové učebně a tématem se stal svátek sv. Valentýna. Úkolem žáků bylo vyhledat si základní informace o tomto svátku z jakéhokoliv anglického zdroje, najít vhodný dárek přímo v e-shopu známého anglického řetězce a dále vyhledat recept na jednoduchý pokrm, který bude součástí valentýnského menu. Veškeré suroviny pro přípravu pokrmu si žáci „nakoupili“ na webové stránce anglického e-shopu. Měli tak příležitost zjistit si ceny potravin ve Velké Británii a porovnat je s cenami v pobočkách stejného obchodního řetězce v České republice. V následující hodině žáci prezentovali své projekty a téma jsme uzavřeli shlédnutím videa s valentýnskou tématikou a společnou diskusí.

Bc. Dagmar Janásová


Vytvořeno 23.2.2022 16:16:24 | přečteno 180x | Ing. David Sedláček