Speciální pedagog a PSPP

Na naší škole již čtvrtým rokem působí školní speciální pedagog.

Věnuje se dětem se speciálními vzdělávacími potřebami, spolupracuje s učiteli i s rodiči. Nejčastěji pracuje s dětmi, které mají potíže ve čtení, psaní a v počítání. Ty ke speciální pedagožce docházejí na Předmět speciálně pedagogické péče a společně dělají cvičení, která jim pomáhají se v jednotlivých oblastech zlepšit. V hodinách používají spoustu pomůcek, vzdělávacích her, počítačových programů, které jsou v učebně k dispozici. Školní speciální pedagog společně s učiteli hledá cestu, jak dětem nastavit podpůrná opatření ve vyučovacích hodinách a s rodiči nastavuje nejefektivnější domácí přípravu.

2223 pspp2, obrázek se otevře v novém okně

2223 pspp1, obrázek se otevře v novém okně

Společně se školní psycholožkou, výchovnými poradci a metodiky prevence tvoří školní poradenské pracoviště, které se snaží maximálně podpořit vzdělávání a osobnostní rozvoj žáků v naší škole a předcházet tak jejich školní neúspěšnosti.

Mgr. Eliška Tauchmanová, Ph.D.


Vytvořeno 21.2.2023 15:49:34 | přečteno 252x | Ing. David Sedláček