Recitaci pro legraci

Recitace nemusí být vždy nuda. Že by dokonce legrace?

Ano, i legraci a vtip jsme si užili v pondělí 13. března při recitační soutěži, která se konala na naší Základní škole Schulzovy sady. Tentokrát soutěžili žáci 3. a 4. kategorie od šestých do devátých ročníků.

Poetické odpoledne uvedl svým hudebním vystoupením na kytaru Mykhailo Parnai skladbou ve stylu flamenco. Otevřel tak pomyslnou bránu umělecké atmosféry, a soutěžícím zcela opadla všechna tréma.

Ve třetí kategorii zazněly básně širokého výběru. S pomocí vyučujících českého jazyka si žáci vybrali „klasiku“ i „neklasiku“, legraci i patos, zkrátka vše, co je oslovilo. Na třetím místě se umístil Jaromír Žižka, druhou příčku obhájil Jindřich Roškota a o první postupové místo se podělily Lia Mostecká a Julie Vítková.

Čtvrtá kategorie nabízela velmi zajímavá vystoupení. Bylo vidět, jak si starší žáci pochvalně poradili s hlubokými emocemi, s výrazem, prožitkem a také s vtipem. Nechyběl smích, vášeň, napětí… S nadšením jsme ocenili Jakuba Siřiště, Kateřinu Exnarovou a Valerii Flosovou, kteří svůj talent a svědomitou přípravu zúročí v okresním kole soutěže v Trutnově.

Odměny pro vítěze vybrala porota zajímavé a milé. Všechny zúčastněné ocenit nešlo, ale potěšit, pochválit a zatleskat šlo všem. Proto jsme si na odchodnou společně zazpívali Není nutno, aby bylo přímo veselo, hlavně nesmí býti smutno… A to nám rozhodně nebylo. Děkujeme všem účastníkům za jejich píli a vyučujícím za odvedenou práci při přípravě celé akce.

Mgr. Zuzana Zlámalíková


Vytvořeno 26.4.2023 23:19:50 | přečteno 21x | Ing. David Sedláček