O dění ve školní jídelně

Podněty ze žákovské ankety se během května a června promítají do přípravy jídel i nabídky nápojů.

Velký ohlas mělo v květnu trhané vepřové s hranolky nebo bramborové knedlíky plněné uzeným masem se špenátem, tzv. čínskou polévku si děti chodily dokonce přidávat, a ještě se mohou těšit na oblíbené kuřecí stripsy s bramborovou kaší. Mezi nápoji se objevila např. dětská káva, kola bez kofeinu, standardně je nyní k dispozici voda s citronovou šťávou. V červnu jídelní lístek obohatí pokrmy připravené podle receptů z projektu Zdravá školní jídelna. Pod názvem Kulinářský den uvaříme jako polévku krém z restovaného celeru se slaninou a krutony a risoto se zeleným chřestem a smetanou.

Rychle postupují práce na rekonstrukci budovy jídelny. Je hotová střecha, instalováno pole fotovoltaických panelů, probíhá zateplování vnějších stěn. Avšak právě kvůli rekonstrukci dojde k několika omezením v měsíci červnu. Provoz jídelna ukončí ve středu 28. 6. Od pondělí 19. 6. se nabídka omezí pouze na jedno oblíbené jídlo. Důvodem je minimalizace zásob a vyprázdnění skladů před dvouměsíční vynucenou odstávkou.

Pravidelný provoz s plnou nabídkou kvalitních pokrmů pak zahájíme s novým školním rokem od 4. září. O fungování pokladny v měsíci srpnu budeme během prázdnin informovat na webu školy www.zsschsady.cz

vedení školní jídelny


Vytvořeno 17.5.2023 22:10:44 | přečteno 112x | Ing. David Sedláček