Nový školní rok začíná

Do lavic naší školy usedá v novém školním roce ve 33 třídách přes sedm set žáků.  Do třech prvních tříd nastupuje 67 školáčků.

Pro děti z prvního až čtvrtého ročníku je ráno od 6:00 hodin a odpoledne do 16:30 k dispozici školní družina. Zejména dojíždějícím žákům pátého a šestého ročníku nabízí svůj program školní klub. Od poloviny září se rozběhne rovněž činnost řady zájmových kroužků, např. keramický, leteckých modelářů, sportovní, pěvecký nebo počítačový. Všichni žáci mají možnost stravovat se ve vlastní školní jídelně, která připravuje k výběru dva druhy kvalitních obědů. Jejich výhodná cena se nezměnila a pohybuje se pro žáky od 32 do 38 Kč. První stupeň se může těšit na zdravé svačinky z projektu Mléko, zelenina a ovoce do škol.

V letošním školním roce se už ve všech ročních bude vyučovat podle nového školního vzdělávacího programu „Škola pro život“. Školní družina a klub své aktivity řídí podle programu „I hra je učení“ a realizují pro děti celoroční hru a další zajímavé aktivity. Pokračovat budou tréninky mladých házenkářů a jejich soupeření v rámci městské házenkářské ligy.

Hned první měsíce přinesou žákům řadu zajímavých akcí. Vyjedou dva poznávací zájezdy do Anglie, reprezentanti se utkají v republikovém finále Odznaku všestrannosti v Brně, atleti poběží štafetový maraton v Trutnově, všichni se pak mohou 3. října zapojit do tradičního Běhu Schulzovými sady. Připravují se adaptační pobyty pro 6. třídy a pobytový sportovní kurz pro žáky sedmého ročníku.

Před žáky je spousta zajímavých aktivit, akcí a výzev, na které se mohou během roku těšit. Teď už jen záleží na jejich chuti, zájmu a odhodlání zapojit se.

Mgr. Ivan Jugl


Vytvořeno 3.9.2023 21:48:36 | přečteno 356x | Ing. David Sedláček