Nabídka zájmového kroužku Letecký modelář

2223 letadlo

Zvu do modelářského kroužku chlapce i dívky z 6. až 9. ročníku se zájmem o letadla, kteří hledají smysluplnou náplň volného času, kteří sní o létání a možná i o profesi pilota letadel.

Nabízím první krok a tím je letecké modelářství – stavba a létání s volnými i rádiem řízenými modely letadel. Řada dnešních pilotů (například dvorský rodák, akrobatický pilot Martin Šonka) začínala právě stavbou leteckých modelů.

Začínající modeláři či modelářky si nejprve postaví jednoduché házecí modely skutečných letadel. Pokročilí modeláři mají možnost si postavit rádiem řízený model, se kterým bude možné se zúčastnit modelářské soutěže.

Stavíme z klasických modelářských materiálů jako je balsové dřevo, překližka, smrkové či borovicové dřevo. Většina dílů na modely je předem připravena, takže stavba je rychlá a přitom přesná. Možné je i stavět model z donesené stavebnice. Škola má možnost poskytnout rádiovou soupravu pro řízení modelů.

Ti, kteří mají možnost se dostat na aeroklubové letiště v Žirči, se mohou pod dohledem naučit bezpečně ovládat rádiem řízený model.

Kroužek se bude konat ve školní modelářské dílně v přízemí budovy B od září každou středu od 14.00 do 15.30 h. V podzimních a jarních měsících za příznivého počasí na letišti v Žirči v pátek od 15 do 17 h. K létání jsou k dispozici již hotové cvičné modely.

Pozor! Vzhledem ke kapacitě dílny je počet členů kroužku omezen. Poplatek za kroužek na jedno pololetí je stanoven na 320,- Kč.

Vážní zájemci se mohou informovat nebo hlásit na adrese petr.pavelka@zsdknl.cz. Do předmětu zprávy prosím uvést „Modelář“.

Mgr. Petr Pavelka


Vytvořeno 31.8.2022 21:14:53 | přečteno 395x | Ing. David Sedláček