Nabídka zájmového kroužku Letecký modelář

Zvu do modelářského kroužku chlapce i dívky z 6. až 9. ročníku se zájmem o letadla, kteří hledají smysluplnou náplň volného času, kteří sní o létání a možná i o profesi pilota letadel.

Nabízím první krok a tím je letecké modelářství – stavba a létání s volnými i rádiem řízenými modely letadel. Začínající modeláři či modelářky si nejprve postaví jednoduché házecí modely. Když zjistí, že je modelaření baví, pokračují složitějším modelem s konstrukčním křídlem. Pokročilí modeláři si mohou postavit rádiem řízený model, se kterým bude možná účast na modelářské soutěži.

2223 letadlo, obrázek se otevře v novém okně

Stavíme z klasických modelářských materiálů jako je balsa, překližka, smrkové či borovicové dřevo. Většina dílů na modely je předem připravena, takže stavba je rychlá a přitom přesná. Možné je i stavět model z donesené stavebnice.

Kroužek se bude konat ve školní modelářské dílně v přízemí budovy B od září každou středu od 14 do 15.30 h. Vzhledem ke kapacitě dílny je počet členů kroužku omezen. Poplatek za kroužek na jedno pololetí je stanoven na 320 Kč.

Ti, kteří mají možnost se dostat na aeroklubové letiště v Žirči, se mohou pod dohledem naučit bezpečně ovládat rádiem řízený model. Létáme v podzimních a jarních měsících (v době platnosti letního času) na letišti v Žirči v pátek od 15 do 17 h, ale pouze za příznivého počasí beze srážek a do rychlosti větru 5 m/s. K létání jsou k dispozici již hotové cvičné modely vybavené školními RC soupravami.

2223 leteckymodelar, obrázek se otevře v novém okně

Vážní zájemci se mohou informovat nebo hlásit na adrese petr.pavelka@zsdknl.cz. Do předmětu zprávy prosím uvést „Modelář“.

Mgr. Petr Pavelka


Vytvořeno 7.9.2023 12:55:45 | přečteno 82x | Ing. David Sedláček