Mimoni nebo Krteček?

Vyzkoušet si tak prezidentské volby? Mnoho otázek a emocí prožívali žáci 4. C v době prezidentských voleb.

A tak jsme si ve třídě vyzkoušeli, jak taková prezidentská kampaň může vypadat. Vznikl nápad zvolit si vládce pohádkové říše.

Kampaně se mohly zúčastnit pohádkové postavy české i zahraniční produkce. Navrženi byli a do prvního kola se s dostatečným počtem hlasů dostali Krteček, Večerníček, Krakonoš, Mickey Mouse, Medvídek Pú, Harry Potter, Taťka Šmoula a Mimoni. Začala velká volební kampaň jednotlivých kandidátů, ve které si žáci vyzkoušeli práci pro svého kandidáta v týmech, stanovení hlavních bodů volebního programu, naučily se, jak vést kampaň a jak zaujmout své voliče. Úkolem týmu bylo také sbírání podpisů.

2223 volby4c, obrázek se otevře v novém okně

Do druhého kola se probojoval Harry Potter a Krakonoš. Začal prezidentský souboj v přesvědčování voličů, proč si mají jednotlivé kandidáty vybrat.

Vyhrál Harry Potter, protože prý porazil pána zla Voldemorta! Vše dopadlo dobře, stejně jako v pohádkách! Děti zjistily, že volby jsou docela veliká dřina. Za odměnu dostaly dětské šampaňské jako v pravém volebním štábu!

Nechť Harry Potter moudře a spravedlivě vládne!

Mgr. Martina Kuchařová


Vytvořeno 21.2.2023 15:48:15 | přečteno 192x | Ing. David Sedláček