Komunitní sázení stromků u hájenky

Budoucí komunitní zahrada.

Pan Václav Lokvenc pozval děvčata a chlapce z 9.E ZŠ Schulzovy sady v pátek 2. prosince tohoto kalendářního roku k sázení ovocných stromků v místě, kde by v budoucnu měla vzniknout komunitní zahrada. Naši „deváťáci“ si tedy utvořili tříčlenné skupinky a pustili se do práce. Nejprve se nás ujal pan Petr Beneš, který velmi trpělivě a pečlivě dětem vše vysvětlil, ukázal, nad prací odborně dohlížel a poutavě vyprávěl, co vše je potřeba, aby se stromek uchytil a aby se zde za pár let urodilo dostatek jablek, hrušek, třešní a švestek. Dětem byla asi největší odměnou pochvala za dobře odvedenou práci a všichni přítomní pánové, kteří nad vším dohlíželi, nás pozvali na závěrečné opékání buřtů, brambor, jablek a nechyběl ani křupavý chlebíček. Možná by stálo za úvahu uspořádat za pět let v tomto místě třídní sraz a podívat se na snad krásně vzrostlé stromy a zavzpomínat nejen na tento příjemně, ale hlavně užitečně strávený den.

2223 sazeni, obrázek se otevře v novém okně

Myslím, že mohu za celou 9.E poděkovat všem chlapům lesníkům z Lesů města Dvůr Králové nad Labem za to, že se dětem věnovali a děvčatům a chlapcům za dobrou práci. Na příjemné atmosféře během tohoto dne bylo vidět, že se vše povedlo a že se dá mnohému naučit nejen ve školních lavicích.

Mgr. Marian Bugar a 9.E


Vytvořeno 14.12.2022 1:07:52 | přečteno 51x | Ing. David Sedláček