Fotbalový McDonald´s Cup

Na umělém trávníku v Trutnově se jednoho dubnového dne sešli chlapci a děvčata na každoročním fotbalovém turnaji

Turnaj McDonald´s Cup je určen pro třídy prvního stupně základních škol a ZŠ Schulzovy sady patří k pravidelným účastníkům. Nejinak tomu bylo i letos a nutno podotknout, že účast škol v okrskovém kole byla nemalá. Bylo k vidění i několik derby utkání mezi školami ze Dvora Králové nad Labem. V těchto zápasech se hráči většinou znají ze svých mateřských fotbalových klubů, přesto si navzájem nic nedarují.

2223 mcdonalds, obrázek se otevře v novém okně

Po těžkých a vyrovnaných bojích se všemi týmy ve skupině se naší škole podařilo postoupit do okresního kola, které se konalo za pěkného počasí na počátku května. Obrovský počet zúčastněných týmů (vysoký počet kategorií, letos poprvé i kategorie „malotřídek“) naznačoval, že i tentokrát bude turnaj přinášet zajímavé momenty.

Nutno sportovně uznat, že naše družstvo tahalo za kratší konec provazu, a protože jsme narazili na skutečně fotbalově kvalitnější týmy, zůstal nám další postup na hony vzdálen. Soupeři byli nad naše síly, přesto si děti užily hezký sportovní den, který ukázal, že se sportováním dětí to není až tak špatné.

Mgr. Marian Bugar


Vytvořeno 17.5.2023 21:51:32 | přečteno 155x | Ing. David Sedláček