Den pro školu

Angličtina je všude kolem nás...

... i přesto se my učitelé často potýkáme s demotivací žáků, kteří nevidí praktické využití získaných vědomostí.

Důležitost cizího jazyka pro osobní i pracovní život ukázalo našim žákům zapojení do projektu Den pro školu. Tento projekt je financovaný Nadací České spořitelny a umožňuje návštěvu odborníků z různých oblastí ve školách.

Koncem května navštívila naši školu Klára Honzíková, marketingová manažerka, organizátorka akcí a cestovatelka, která žákům 9.E a 7.A poutavě vyprávěla, jakým způsobem znalost angličtiny ovlivnila celý její život. Žáci se tak dozvěděli, co obnáší práce au pair v zahraničí, jak se žije, studuje a pracuje v Austrálii a v Americe, jak se organizuje turné mezinárodních konferencí po celém světě nebo řídí projekt na Bali. Klára vylíčila své zážitky z pobytu v Kolumbii, práci na spoluorganizování tenisových turnajů Australian Open a Laver Cup v Praze a Chicagu. Vyprávění doplnila fotografiemi zajímavých míst, ale i osobností. Děti zaujaly zejména snímky se známými tenisty Rogerem Federerem a Rafaelem Nadalem nebo fotografie z řídícího střediska vesmírné agentury NASA.

Klára žákům naší školy předala cenné cestovatelské rady a zodpověděla jejich zvídavé dotazy. Žáci poslouchali se zaujetím, a nakonec našeho hosta odměnili potleskem.

Bc. Dagmar Janásová

Vytvořeno 27.6.2023 10:30:07 | přečteno 75x | Ing. David Sedláček