Den o naší budoucnosti

Den kariérního poradenství v 8.A.

V pondělí 24. dubna jsme měli celý den program zaměřený na kariérní poradenství. Společně s třídním učitelem se nám zejména věnovala školní psycholožka a výchovná poradkyně. 

V prvních hodinách jsme zkoušeli různé pracovní listy, které nám měly pomoci rozmyslet, jaké bychom chtěli v budoucnu vykonávat povolání. 

Poté jsme vytvořili horkovzdušný balón s otázkami, čeho jsme v životě zatím dosáhli a co bychom na sobě chtěli změnit, co nás baví a co nám jde. To mě osobně trochu donutilo přemýšlet o tom, co by mne v budoucnu bavilo dělat. 

Na odpolední vyučování k nám přišli středoškoláci, kteří dříve také chodili na naši školu Schulzovy sady. Byli tři a každý z nich studoval nějaký jiný obor. Mě nejvíce zaujal Adam, který studuje slaboproudou elektrotechniku v Trutnově. Jeho prezentace mi pomohla zorientovat se a najít školu a obor, který by mě bavil. 

Oceňuji i ostatní studenty, že si na nás udělali čas a že nám zodpověděli naše otázky. Pomohli nám s tou zásadní: kam na střední školu? 

Moc jim chci poděkovat, přednášky o jejich školách byly úžasné. 

Matyáš Kozák, 8.A 


Vytvořeno 27.4.2023 0:06:17 | přečteno 165x | Ing. David Sedláček