Anglický koutek

Žáci 2. stupně, kteří mají zájem o anglický jazyk, mohli v průběhu celého školního roku navštěvovat kroužek anglického jazyka.

Zaměřovali jsme se zejména na komunikaci, zahráli jsme si různé hry, probírali jsme běžná konverzační témata spjatá s reálným životem – např. rodina, škola, sport a volnočasové aktivity, jídlo, návštěva lékaře a podobně. V zájmovém kroužku jsme také využívali různé digitální nástroje včetně generátorů založených na umělé inteligenci, žáci si tak mohli vygenerovat obličej neexistující osoby a popsat její životní příběh nebo se na okamžik stali policejním portrétistou, vytvořili si svého avatara – zločince a hovořili o jeho činech.

Anglický koutek_2.jpg, obrázek se otevře v novém okně

Nechtějí-li se žáci účastnit pravidelné organizované činnosti, mají od dubna možnost přijít do anglického koutku, kde si volně mohou vypůjčit anglické časopisy, knihy a hry, využít QR kódů k přístupu k anglickým aktivitám na internetu nebo se účastnit tematických soutěží.

Anglický koutek je doplněn nástěnkou s informacemi v angličtině, britskou vlajkou a v budoucnu přibude také maketa typické anglické telefonní budky.

Bc. Dagmar Janásová

Vytvořeno 27.6.2023 10:32:54 | přečteno 196x | Ing. David Sedláček